Pasek nawigacji Pasek nawigacji

Lista artykułów Lista artykułów

Aktualności

rss

Paweł Klimkowski przechodzi do Opera TFI

Członek zarządu Aviva PTE - Paweł Klimkowski ,przechodzi do zarządu Opera TFI. Będzie odpowiadał za wyniki funduszy inwestycyjnych - podaje GG Parkiet. Klimkowski będzie odpowiadał za zarządzanie aktywami. 

Nowa oferta Superfund

TFI Superfund planuje w czerwcu br. wystartować z funduszem parasolowym skierowanym do inwestorów detalicznych. Superfund SFIO Portfelowy – będzie się składał z czterech funduszy. Trzy z nich – Pieniężny, Obligacyjny i Akcyjny – będą strategiami zarządzanymi tradycyjn (...)

Trwa napływ aktywów do funduszy obligacji i pieniężnych

  W kwietniu inwestorzy detaliczni wpłacili do funduszy inwestycyjnych 2,4 mld zł więcej, niż z nich wypłacili. To najlepszy bilans sprzedaży TFI od rekordowego lipca 2007 r. – podaje PARKIET cytując dane serwisu Analizy Online. Nadal jednak napływ nowych środków koncent (...)

Zakupy za 11 miliardów złotych

W ciągu czterech miesięcy tego roku OFE przeznaczyły na zakup akcji więcej niż w całym ubiegłym roku. Jak wynika z wyliczeń Gazety Giełdy PARKIET, jest to między 10,9 mld zł a 11,5 mld zł. Dla porównania w 2012 r. wydały na ten cel 10,3 mld zł. W kwietniu był to 1 mld zł.

Fundusze ALLIANZ w bossafund.pl

Miło nam poinformować, że Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska nawiązał współpracę z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych Allianz . Od dnia 13 maja do oferty Bossafund dołącza 9 nowych funduszy . Allianz to międzynarodowa grupa z wieloletnimi tradycjami, świadcząca usługi z zakresu (...)

TFI Pioneer - wzrost aktywów do 16 mld zł

  W kwietniu klienci Pioneera wpłacili do funduszy o 260,9 mln zł więcej, niż z nich wycofali. Tym samym pobili rekordowy pod tym względem marzec. To już siódmy miesiąc z rzędu dodatniego salda wpłat i wypłat w Pioneerze. Licząc od początku roku, wynosi ono już ponad 867 mln zł.

Czas na rynki wschodzące

"Duża różnica w ostatnich miesiącach miedzy rynkami rozwiniętymi a wschodzącymi jest moim zdaniem argumentem za kupowaniem tych drugich. Jeżeli koniunktura globalna się poprawi, nie będzie powodów do dalszej silnej przeceny surowców przemysłowych, co dodatkowo wesprze em (...)

KIID - Kluczowe Informacje dla Inwestorów

Od 1 maja wszystkie Towarzystwa udostępniły nowy dokument - KIID (Kluczowe Informacje dla Inwestorów) , który zastępuje obowiązujący do tej pory skrót prospektu informacyjnego. Dla inwestorów kupujących jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych wprowadzenie K (...)

Złoto zakończyło trend wzrostowy

Zdaniem Tomasza Wronki - zarządzającego funduszami inwestycyjnymi Skarbiec TFI - złoto zakończylo swój wieloletni trend wzrostowy. Nadal jednak interesująco wygląda trend na rynku innych metali szlachetnych - palladu i platyny. W wywiadzie przeprowadzonym przez Jana Morbiato (Gazeta Gi (...)

Trend wzrostowy cen obligacji trwa

Według serwisu Analizy Online, duży popyt ze strony zagranicznych instytucji sprawia, że wciąż rosną ceny obligacji. Sprzyja temu - poza innymi czynnikami - niska podaż obligacji skarbowych na rynku pierwotnym. Przekłada się to na wyniki funduszy obligacji, które również zyskują (...)

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Biuletyn o funduszach Bossafund

wyszukaj fundusz