Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Lista artykułów

Wiadomości i analizy

Skarbiec TFI o sytuacji na rynkach w styczniu 2020 roku

W styczniu zagraniczne indeksy akcji znalazły się ponownie w pobliżu lub powyżej historycznych szczytów, a końcówka miesiąca przyniosła przecenę wywołaną epidemią koronoawirusa w Chinach. Koronawirus (2019-nCoV) jest nowym wątkiem, który wpływa obecnie negatywnie na Chińską i globalną gospodarkę (...)

Komentarz miesięczny – styczeń 2020 r.

QUERCUS Obligacji Skarbowych   Początek roku charakteryzował się bardzo dużą zmiennością na polskim rynku obligacji skarbowych. Subfundusz QUERCUS Obligacji Skarbowych – mimo dużych wahań wartości jednostki – zakończył miesiąc „na plusie” i zyskał 0,06%.

Wpływ koronawirusa na spółki biotechnologiczne

W ostatnim czasie tematem numer jeden w mediach jest koronawirus z Chin. Pierwszym skojarzeniem jest pozytywny wpływ wirusa na spółki biotechnologiczne (bo można będzie sprzedać więcej leków). Oczywiście po chwili zastanowienia można dojść do wniosku, że dotyczy to tylko wąskiej grupy spółek, główn (...)

Sytuacja na rynkach

Grudzień zakończył 2019 rok na rynkach w przyzwoitych nastrojach. Nie doszło co prawda do podpisania pierwszej fazy umowy handlowej pomiędzy USA, a Chinami, ale USA wycofały się z wprowadzenia kolejnych ceł na Chiny. Ustalono też, że umowa zostanie podpisana 15 stycznia, a następnie rozpoczną się d (...)
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
content lister single

Najwyższe stopy zwrotu

Widok zawartości stron