Nawigacja okruszkowa

Ścieżki nawigacji

Lista artykułów

Aktualności

rss

Greckie banki w funduszach Paulsona

John Paulson - milioner i zarządzający funduszami hedge poinformował, że jego zdaniem w najbliższych miesiącach inwestycja w greckie banki będzie niesłychanie atrakcyjna. Jego zdaniem w 2014 roku rozpocznie się ożywienie w Grecji, które przełoży się na wzrosty sektora turystycznego oraz finansowe (...)

Analiza wyników funduszu PZU Energia Medycyna Ekologia

Subfundusz PZU Energia Medycyna Ekologia działa w obecnej formie od sierpnia 2010 roku (wcześniej był to fundusz optymalnej alokacji). W tej chwili jego polityka inwestycyjna zakłada koncentrację na spółkach prowadzących działalność związaną z energetyką, ochroną zdrowia i środowiska natur (...)

Fundusze małych i średnich spółek najlepsze

Po trzech kwartałach br. fundusze małych i średnich spółek zarobiły średnio 26 proc. Największe straty przyniosły fundusze akcji tureckich (-14 proc.). W przypadku funduszy typu MiŚ to już trzeci miesiąc z rzędu, gdy jednostki zyskują na wartości.

Uwaga na polskie obligacje

Zdaniem Beaty Harasim, analityka z londyńskiego oddziału funduszu BlackRock, perspektywa ograniczania luzowania ilościowego w USA jest wystarczającym powodem, by mocno przeanalizować argumenty za inwestowaniem w Polsce.   „Biorąc pod uwagę niepewność wokół działań Fed, uważamy, że czynnik (...)

Nowy TFI - Opti

Byli pracownicy Ipopemy Securities - Arkadiusz Chojnacki, Tomasz Bursa, Konrad Anuszkiewicz i Waldemar Stachowiak przygotowują się do uruchomienia własnego TFI. Wniosek ma być złożony w ciągu najbliższego miesiąca. Nowe towarzystwo ma nosić nazwę Opti TFI.

Peter Bodis o perspektywach rynku

"Kryzys skończył się, najgorsze jest już za nami. Po sześciu latach chudych wracamy do normalności i teraz oczekujemy kolejnych 6 lat dobrych" powiedział na konferencji wiceprezes Pioneer Pekao Investment Management Peter Bodis.  Zdaniem Bodisa sytuacja poprawia się zaró (...)

Fundusze małych i średnich spółek na fali

Zdaniem Jarosława Niedzielewskiego (Investors TFI) ostatni kwartał roku będzie należał do małych i średnich spółek. Według niego fundusze oparte na tych spółkach mogą zarobić jeszcze 5-10 procent do końca roku.   Źródłó: GG Parkiet

Rośnie zainteresowanie funduszami zamkniętymi

Od początku roku do funduszy inwestycyjnych skierowanych do inwestorów detalicznych wpłacono ponad 11,5 mld więcej niż z nich wypłacono. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się fundusze zamknięte. W zakończonej niedawno emisji certyfikatów Ipopema Global Macro FIZ  pozyskano 51 mln złotych.
Widok zawartości stron

Biuletyn o funduszach Bossafund

wyszukaj fundusz