Nawigacja okruszkowa

Ścieżki nawigacji

Lista artykułów

Aktualności

rss

Peter Bodis o perspektywach rynku

"Kryzys skończył się, najgorsze jest już za nami. Po sześciu latach chudych wracamy do normalności i teraz oczekujemy kolejnych 6 lat dobrych" powiedział na konferencji wiceprezes Pioneer Pekao Investment Management Peter Bodis.  Zdaniem Bodisa sytuacja poprawia się zaró (...)

Fundusze małych i średnich spółek na fali

Zdaniem Jarosława Niedzielewskiego (Investors TFI) ostatni kwartał roku będzie należał do małych i średnich spółek. Według niego fundusze oparte na tych spółkach mogą zarobić jeszcze 5-10 procent do końca roku.   Źródłó: GG Parkiet

Rośnie zainteresowanie funduszami zamkniętymi

Od początku roku do funduszy inwestycyjnych skierowanych do inwestorów detalicznych wpłacono ponad 11,5 mld więcej niż z nich wypłacono. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się fundusze zamknięte. W zakończonej niedawno emisji certyfikatów Ipopema Global Macro FIZ  pozyskano 51 mln złotych.

UniWIBID zmienia strategię

Union Investment TFI zmienia strategię funduszu UniWIBID. Fundusz był dotychczas funduszem pieniężnym, teraz ma się koncentrować na rynku obligacji korporacyjnych.

Analiza wyników funduszu Investor Gold Otwarty

Wraz ze powrotem wzrostów na rynku złota, jaki obserwujemy od połowy czerwca zaczęło rosnąć również zainteresowanie funduszami posiadającymi ekspozycję w tym segmencie rynku. Jedną z najwyższych stóp zwrotu w sierpniu (+7,56%) posiadał fundusz INVESTOR Gold Otwarty, działający od października 200 (...)

Rośnie optymizm inwestorów

Wskaźnik zaufania niemieckich inwestorów ZEW osiągnął najwyższy poziom od ponad trzech lat. Oznacza to przekonanie przedsiębiorców co do optymistycznego rozwoju sytuacji w gospodarce europejskiej.  Według ekspertów stabilizacja w strefie euro może pomóc w znac (...)

Rosną aktywa Pioneer Pekao TFI

W sierpniu wielkość wpłat nad wypłatami w funduszach należących do Pioneer Pekao TFI była wyższa o 106 mln złotych. Przede wszystkim zainteresowaniem cieszyły się fundusz Pioneer Pieniężny i Pioneer Gotówkowy. Łączna wartość aktywów na koniec sierpnia w TFI wyniosła 16,4 mld zł. (...)

Zarządzający o koniunkturze

Gazeta Giełdy PARKIET zrobiła sondę wśród zarządzajacych funduszami, na temat koniunktury na rynku. Według Huberta Kmiecika (TFI Allianz) poprawiająca się sytuacja gospodarcza dobrze wróży rynkowi, szczególnie w segmencie małych i średnich spółek.

Rosną aktywa funduszy BRE Banku

W I półroczu br. aktywa funduszy inwestycyjnych sprzedanych przez bankowość detaliczną BRE Banku przekroczyły 3,4 mld zł.   Źródło: GG Parkiet

Norweski fundusz zarządzany przez Altus TFI

Według informacji podanych przez GG Parkiet, norweski fundusz emerytalny Government Pension Fund rozpoczął współpracę z Altus TFI. Altus ma zarządzać polską częścią portfela Norwegów. Altus będzie drugim polskim TFI współpracującym z norweskim funduszem - wcześniej podobną umowę podpisano z BPH T (...)
Widok zawartości stron

Biuletyn o funduszach Bossafund

wyszukaj fundusz