Nawigacja okruszkowa
Lista artykułów

Aktualności

rss

QUERCUS Global Balanced - Wrzesień 2020

Fundusz QUERCUS Global Balanced zakończył kolejny kwartał swojej działalności wzrostem wartości jednostki. Stopa zwrotu za ostatnie 3 miesiące wyniosła +0,73%, podczas gdy wynik liczony od początku roku to +2,03%. Oznacza to, że od momentu rozpoczęcia działalności, nasza strategia zanotowała 6 z 7 (...)

Komentarz miesięczny QUERCUS - Wrzesień 2020

QUERCUS Obligacji Skarbowych Wrzesień okazał się kolejnym bardzo dobrym miesiącem i przyniósł zyski posiadaczom polskich obligacji skarbowych. Subfundusz QUERCUS Obligacji Skarbowych był jednym z najlepszych w swojej grupie porównawczej i zyskał 0,53%.

Komentarz miesięczny MetLife - Październik 2020

Rynek akcji COVID-19 kontratakuje W ostatnich miesiącach wydawało się, że mimo wciąż rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 na świecie, rynki akcji uodporniły się już na nowego wirusa. Niestety nowe rekordy zakażonych, jakie wystąpiły w Europie, popsuły nastroje we wrześniu.

Skarbiec TFI. Sytuacja gospodarczo-rynkowa - Wrzesień 2020

  Makroekonomiczne otoczenie rynków i strategia Skala ważności naszych spraw jest względna. Liczne sprawy bardzo nas absorbujące blakną i powszednieją, jeśli spotka nas coś naprawdę niecodziennego. Takim zjawiskiem w ostatnim czasie jest pandemia i związane z nią zamknięcie gospodarki.

Komentarz rynkowy Quercus - Wrzesień 2020

  Rynki finansowe na świecie Końcówka kwartału upłynęła pod znakiem korekty na najbardziej rozgrzanych klasach aktywów. Szczególnie słabo zachowywał się Nasdaq oraz spółki z szeroko pojętej grupy FANG+, które zyskały w poprzednich miesiącach sporą popularność wśród inwestorów detalicznyc (...)

Dobre wieści z rynku obligacji korporacyjnych - Generali Investments TFI

  Fundusze inwestujące w polskie obligacje korporacyjne szybko odrabiają straty z pierwszej fazy pandemii. Oprocentowanie bankowych depozytów i kont oszczędnościowych ostatnio nie rozpieszcza klientów. Bliskie zera stopy procentowe regulowane przez Radę Polityki Pieniężnej nieuchronnie (...)

Skarbiec TFI o akcjach polskich w sierpniu 2020

W sierpniu GPW wpisała się w sprzyjające otoczenie zewnętrze. Gołębie podejście FED-u nie wpływało korzystnie na USD, który w sierpniu notował dwuletnie minima względem EUR (1,20). Drugim czynnikiem przejawiającym za rynkami rozwijającymi była kontynuacja wzrostu cen surowców (popyt ze strony Chin (...)

Komentarz miesięczny QUERCUS - Sierpień 2020

  QUERCUS Obligacji Skarbowych   Po bardzo udanych poprzednich miesiącach, sierpień przyniósł wzrost rentowności obligacji i straty dla posiadaczy funduszy obligacji skarbowych. Subfundusz QUERCUS Obligacji Skarbowych stracił 0,23% , ale ponownie okazał się lepszy niż indeks T (...)

Superfund Silver dołączył do Superfund TFI

  Pragniemy poinformować, iż 06.08.2020 do grona funduszy srebra w Superfund dołączył Superfund Silver (dawniej Superfund Akcji). Obecnie w ofercie Superfund TFI są dwa fundusze, które oferują inwestorom ekspozycję na ceny srebra oraz strategię managed futures – wspomniany wyżej Superfund (...)
123... 39
Widok zawartości stron

Biuletyn o funduszach Bossafund

wyszukaj fundusz