Nawigacja okruszkowa

Ścieżki nawigacji

Lista artykułów

Aktualności

rss

Rynkowy komentarze zarządzających funduszami TFI PZU - Kwiecień 2020

AKCJE   RYNKI ŚWIATOWE Po dołku zanotowanym pod koniec marca, przez większość miesiąca światowe rynki akcji odbijały w górę. Niemiecki DAX urósł o 16%, S&P500 o 18%, a NASDAQ aż o 21%. Paliwem napędzającym wzrosty były przede wszystkim działania banków centralnych, które obniżały st (...)

Propozycje inwestycyjne MetLife TFI S.A.

Subfundusze dłużne   MetLife Subfundusz Konserwatywny Niepewność, odnośnie perspektyw gospodarki światowej, spotęgowana wybuchem epidemii koronawirusa, wywołała spadki rentowności obligacji na większości rynków. Uważamy, że nowe zagrożenie skłoni główne banki centralne do utrz (...)

Komentarz rynkowy QUERCUS

Rynki finansowe na świecie   Przyglądając się światowym aktywom można odnieść wrażenie, że rynki finansowe znalazły się w oku cyklonu. Na zewnątrz, w realnej gospodarce, trwa jeden z najbardziej gwałtownych szoków we współczesnej historii. Bezrobocie w niewiarygodnie krótkim czasie poszybo (...)

Komentarz miesięczny Skarbiec

Rynki obligacji Kwiecień przyniósł na rynkach obligacji wyraźne uspokojenie. Trudno nie przypisać tego wdrożonym przez banki centralne działaniom. Nie wszystkie rynki zachowały się identycznie, jednak bardzo wyraźne spłycenie wahań i brak paniki inwestorów, pomimo dalszego rozwoju pandemii, są n (...)

Komentarz miesięczny QUERCUS

QUERCUS Obligacji Skarbowych   Kwiecień przyniósł bardzo mocne odreagowanie na rynkach dłużnych. Subfundusz QUERCUS Obligacji Skarbowych zyskał w ostatnim miesiącu 0,95%, z nawiązką odrabiając marcowe straty. Mimo dużych wahań wartości jednostki, od początku roku QUERCUS Obligacji Sk (...)

Przegląd sytuacji rynkowej. Podsumowanie kwietnia 2020

KOMENTARZ MAKROEKONOMICZNY   Publikowane w kwietniu dane makroekonomiczne z najważniejszych gospodarek świata pokazały z jak istotnym spadkiem aktywności gospodarczej mamy do czynienia. Wspólnym mianownikiem tychże danych może być słowo „naj”, gdyż bardzo często notowane były rekordowo sła (...)

Komentarz miesięczny MetLife

Rynek akcji   Dynamiczne odbicie Na globalnym rynku akcji od trzech miesięcy utrzymuje się wysoka zmienność. Po znacznych spadkach w lutym i marcu, w kwietniu doszło do mocnego odbicia. W przypadku wielu indeksów giełdowych skala miesięcznych wzrostów była największa od kilkunastu lat.
123... 36
Widok zawartości stron

Biuletyn o funduszach Bossafund

wyszukaj fundusz