Breadcrumb

Breadcrumbs

Article list

Aktualności

rss

Aktualizacja prognoz inwestycyjnych dla funduszy Generali Investments TFI

Jakie czynniki makroekonomiczne obecnie najbardziej wpływają na rynki? Kluczową rolę odgrywają dwie podstawowe zmiany: potężne programy stymulacyjne uruchomione w wielu krajach w celu ratowania miejsc pracy i umożliwienia szybkiego restartu gospodarek; luźna polityka monetarna głównych (...)

Komentarz miesięczny QUERCUS Global Balanced – Maj 2020

Wynik Quercus Global Balanced za maj wyniósł -0,28%, podczas gdy skumulowana stopa zwrotu od początku roku wynosi +0,59% (na dzień 29 maja 2020). W maju najbardziej na wyniku zaważyła ekspozycja na niemieckie i amerykańskie obligacje skarbowe. W maju zwiększyliśmy też taktycznie ekspozycję na ak (...)

Komentarz surowcowy zarządzających funduszami TFI Skarbiec - Maj 2020

Zmiany cen surowców Sytuacja na rynkach surowcowych W tym miesiącu obserwowaliśmy wzrost Indeksu Thomson Reuters Jefferies Core Commodities CRB, wynik od początku miesiąca to 12,84%. Ceny surowców energetycznych w maju wzrosty, ceny WTI wzrosły od 18% (12-sty kontrakt) do 88% (1-wsz (...)

Komentarz miesięczny QUERCUS Obligacji Skarbowych – Maj 2020

QUERCUS Obligacji Skarbowych Maj ponownie przyniósł znaczne zyski inwestorom na polskim rynku obligacji skarbowych. Po bardzo dobrym kwietniu, jednostki funduszy dłużnych rosły także w ostatnich czterech tygodniach. Subfundusz QUERCUS Obligacji Skarbowych zyskał w maju 1,86% , podczas gdy b (...)

Rynkowy komentarze zarządzających funduszami TFI PZU - Kwiecień 2020

AKCJE   RYNKI ŚWIATOWE Po dołku zanotowanym pod koniec marca, przez większość miesiąca światowe rynki akcji odbijały w górę. Niemiecki DAX urósł o 16%, S&P500 o 18%, a NASDAQ aż o 21%. Paliwem napędzającym wzrosty były przede wszystkim działania banków centralnych, które obniżały st (...)

Propozycje inwestycyjne MetLife TFI S.A.

Subfundusze dłużne   MetLife Subfundusz Konserwatywny Niepewność, odnośnie perspektyw gospodarki światowej, spotęgowana wybuchem epidemii koronawirusa, wywołała spadki rentowności obligacji na większości rynków. Uważamy, że nowe zagrożenie skłoni główne banki centralne do utrz (...)

Komentarz rynkowy QUERCUS

Rynki finansowe na świecie   Przyglądając się światowym aktywom można odnieść wrażenie, że rynki finansowe znalazły się w oku cyklonu. Na zewnątrz, w realnej gospodarce, trwa jeden z najbardziej gwałtownych szoków we współczesnej historii. Bezrobocie w niewiarygodnie krótkim czasie poszybo (...)
123sc.dots 36
Web Content Display

Biuletyn o funduszach Bossafund

wyszukaj fundusz