Breadcrumb
Article list

Aktualności

rss

Dobre wieści z rynku obligacji korporacyjnych - Generali Investments TFI

  Fundusze inwestujące w polskie obligacje korporacyjne szybko odrabiają straty z pierwszej fazy pandemii. Oprocentowanie bankowych depozytów i kont oszczędnościowych ostatnio nie rozpieszcza klientów. Bliskie zera stopy procentowe regulowane przez Radę Polityki Pieniężnej nieuchronnie (...)

Skarbiec TFI o akcjach polskich w sierpniu 2020

W sierpniu GPW wpisała się w sprzyjające otoczenie zewnętrze. Gołębie podejście FED-u nie wpływało korzystnie na USD, który w sierpniu notował dwuletnie minima względem EUR (1,20). Drugim czynnikiem przejawiającym za rynkami rozwijającymi była kontynuacja wzrostu cen surowców (popyt ze strony Chin (...)

Komentarz miesięczny QUERCUS - Sierpień 2020

  QUERCUS Obligacji Skarbowych   Po bardzo udanych poprzednich miesiącach, sierpień przyniósł wzrost rentowności obligacji i straty dla posiadaczy funduszy obligacji skarbowych. Subfundusz QUERCUS Obligacji Skarbowych stracił 0,23% , ale ponownie okazał się lepszy niż indeks T (...)

Superfund Silver dołączył do Superfund TFI

  Pragniemy poinformować, iż 06.08.2020 do grona funduszy srebra w Superfund dołączył Superfund Silver (dawniej Superfund Akcji). Obecnie w ofercie Superfund TFI są dwa fundusze, które oferują inwestorom ekspozycję na ceny srebra oraz strategię managed futures – wspomniany wyżej Superfund (...)

Gospodarka i rynki obligacji

Za nami ostatni miesiąc półrocza, który był kolejnym miesiącem uspokojenia sytuacji na rynkach finansowych. Porównując rentowności rynków bazowych wyłącznie z końca czerwca i maja można byłoby stwierdzić, że praktycznie nic się nie działo. W pierwszym tygodniu czerwca poznaliśmy dane z amerykańskie (...)

Propozycje inwestycyjne MetLife TFI S.A. - Sierpień2020

  Subfundusze dłużne   MetLife Subfundusz Konserwatywny Niepewność, odnośnie perspektyw gospodarki światowej, spotęgowana wybuchem epidemii koronawirusa, wywołała spadki rentowności obligacji na większości rynków. Uważamy, że panujące zagrożenie skłoni główne banki c (...)

Przegląd sytuacji rynkowej. Podsumowanie lipca 2020

  KOMENTARZ MAKROEKONOMICZNY Napływające w ostatnim czasie dane o wysokiej częstotliwości wskazują, że okres najbardziej dynamicznej poprawy aktywności gospodarczej mamy już za sobą. Jednocześnie w wielu krajach pojawiły się znów ogniska COVID-19, na co niektóre państwa zareagowały ponow (...)

Komentarz rynkowy Quercus - Lipiec 2020

Rynki finansowe na świecie W lipcu mieliśmy do czynienia z kontynuacją rosnącego trendu na ryzykownych aktywach, chociaż pierwsze skrzypce zaczęły odgrywać metale szlachetne takie jak srebro (+33%), złoto (+10,8%), platyna (+7,95%) i pallad (+9,1%).

Komentarz miesięczny MetLife - Sierpień 2020

  Rynek akcji   Szczepionka Mimo rekordowej liczby zachorowań na COVID-19 odnotowanych na świecie w lipcu br., na rynkach akcji wciąż panowały dobre nastroje. Najlepiej wypadła giełda amerykańska, gdzie indeks S&P 500 odnotował ponad 5% wzrost, niemiecki DAX utrzymał pozio (...)
123sc.dots 39
Web Content Display

Biuletyn o funduszach Bossafund

wyszukaj fundusz