Breadcrumb

Breadcrumbs

Article list

Aktualności

rss

Skarbiec TFI o sytuacji na rynkach w styczniu 2020 roku

W styczniu zagraniczne indeksy akcji znalazły się ponownie w pobliżu lub powyżej historycznych szczytów, a końcówka miesiąca przyniosła przecenę wywołaną epidemią koronoawirusa w Chinach. Koronawirus (2019-nCoV) jest nowym wątkiem, który wpływa obecnie negatywnie na Chińską i globalną gospodarkę (...)

Komentarz miesięczny – styczeń 2020 r.

QUERCUS Obligacji Skarbowych   Początek roku charakteryzował się bardzo dużą zmiennością na polskim rynku obligacji skarbowych. Subfundusz QUERCUS Obligacji Skarbowych – mimo dużych wahań wartości jednostki – zakończył miesiąc „na plusie” i zyskał 0,06%.

Wpływ koronawirusa na spółki biotechnologiczne

W ostatnim czasie tematem numer jeden w mediach jest koronawirus z Chin. Pierwszym skojarzeniem jest pozytywny wpływ wirusa na spółki biotechnologiczne (bo można będzie sprzedać więcej leków). Oczywiście po chwili zastanowienia można dojść do wniosku, że dotyczy to tylko wąskiej grupy spółek, główn (...)

Sytuacja na rynkach

Grudzień zakończył 2019 rok na rynkach w przyzwoitych nastrojach. Nie doszło co prawda do podpisania pierwszej fazy umowy handlowej pomiędzy USA, a Chinami, ale USA wycofały się z wprowadzenia kolejnych ceł na Chiny. Ustalono też, że umowa zostanie podpisana 15 stycznia, a następnie rozpoczną się d (...)

Komentarz miesięczny – grudzień 2019 r.

QUERCUS Obligacji Skarbowych Po bardzo dobrym okresie styczeń-listopad, grudzień przyniósł wzrost rentowności obligacji i nieznaczne straty dla posiadaczy funduszy obligacji skarbowych. Subfundusz QUERCUS Obligacji Skarbowych stracił 0,20% i ponownie okazał się lepszy niż indeks TBSP, do któ (...)

Caspar - Inwestujemy Globalnie

Od początku istnienia - specjalnością Caspar TFI są inwestycje na zagranicznych rynkach akcji. Wyniki warszawskiego parkietu z tego okresu potwierdzają, że inwestowanie o charakterze globalnym to dobra i skuteczna strategia.    Rezultaty zarządzania Wyniki funduszy zarządza (...)

Sytuacja na rynkach - listopad

W listopadzie zagraniczne indeksy akcji znalazły się ponownie w pobliżu lub powyżej historycznych szczytów. Miniony miesiąc nie zaliczał się do okresów zapełnionych ważnymi wydarzeniami , a wsparciem dla indeksów były wciąż dobre dane późno-cykliczne dotyczące zatrudnienia w gospodarce amerykański (...)

Sposób na zysk w obecnych czasach

Październik charakteryzował się niewielką zmiennością na lokalnym rynku długu. Spadek niepewności po wyroku TSUE dotyczącym kredytów hipotecznych w walutach obcych przyniósł nieznaczne umocnienie obligacji w pierwszych dniach miesiąca, po czym ceny dłużnych papierów wartościowych wróciły do wcześ (...)

Przejęcie Union Investment TFI przez Generali Investments TFI

Dnia 22 sierpnia 2019 r. Union Investment TFI zmieniło nazwę na Generali Investments TFI. Zmiana nazwy nie wymaga od Klientów żadnych dodatkowych działań. Wszystkie umowy pozostają w mocy. Numery rachunków bankowych do wpłat, dane dostępowe do serwisów transakcyjnych i innych narzędzi online oraz (...)

Kolejny udany miesiąc dla portfeli Bossafund!

Większość portfeli Bossafund zanotowała w lipcu wyraźne przyśpieszenie narastających zysków . W ciągu 6 lat portfel agresywny uzyskał wynik +46,05% a portfel konserwatywny +18,43% . W tym czasie indeks Wig zyskał ok. 34%. Liderem funduszy wchodzących w skład portfeli Bossafund został fundu (...)
123sc.dots 34
Web Content Display

Biuletyn o funduszach Bossafund

wyszukaj fundusz